dursun özbek

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’ten Ali Koç’a Yanıt Geldi

Geçtiğimiz günlerde Başkan Ali Koç, Fenerbahçe’nin resmi sosyal medya hesapları üzerinden Galatasaray’a çağrıda bulundu. Bununla beraber Dursun Özbek’e televizyonda canlı görüşme daveti yapan Koç, davetinde “Savunduğunuz ağır iddiaları ispatlamakla mükellefsiniz” ifadelerini kullandı.

Başkan Özbek ise Koç’un “Kamuoyunu aydınlatmak adına istediğiniz kanalda istediğiniz kişilerle birlikte davet ediyorum” çağrısına “Futbolu sahanın dışına çıkarmayı amaçlıyorsunuz” dedi.

Dursun Özbek Çağrıyı Reddetti

Galatasaray Başkanı aynı zamanda “Biz, futbolun sahada gerçekleştiğini ve adaletin herkes için kıymetli bir değer olduğunu hatırlatmayı sürdüreceğiz. Ayrıcalık kovalayanlar ve sistemi kendilerine göre tasarlamak isteyenlerin karşısında her daim yer alacağız” sözlerini kullandı.

Dursun Özbek, Ali Koç’un yaptığı çağrıyı reddederken cümlelerine de “Çağrı metnini üzülerek okudum” dedi. Galatasaray Başkanı, Ali Koç’un beyhude çağrısının ardındaki sebepleri gayet iyi bildiğini de sözlerine ekledi.

dursun özbek

Galatasaray’dan “Fener Ağlama” Şarkısı

FIBA Şampiyonlar Ligi’nde Limoges ile karşı karşıya gelen Galatasaray, Sinan Erdem’de oynanan mücadelede Fenerbahçe’ye göndermede bulundu. Ezeli rakibine şarkılı atıfta bulunan Galatasaray, taraftarların da tezahüratları eşliğinde Fener Ağlama şarkısını çaldı.

İki dev rakip arasında gerilim büyürken Galatasaray’dan yeni bir eylem daha geldi. 100 – 73’lük skor ile karşılaşmada zaferi eline alınan Sarı – Kırmızılı ekip Limoges zaferi sonrası rakibine gönderme yaptı. Galatasaraylı tribünler ise Fenerbahçe aleyhine tezahüratlarda bulundu. Göndermenin yanı sıra Galatasaray Başkanı Dursun Özbek de Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’a yanıt verdi.

Süper Lig’in büyük rakipleri arasında gerilim devam ediyor. Dursun Özbek ve Fenerbahçe Başkan Vekili Erol Bilecik de gün içerisinde PFDK’ya sevk edildi. Özbek’in sevkine sebep olarak “Kulüp internet sitesinde yer alan açıklamalar doğrultusunda sportmenliğe aykırı hareket” gösterildi.