Gaziantep FK İçin Sergen Yalçın İddiası

Beşiktaş ile istediği öyküyü yazamayan Sergen Yalçın’ın yeni Süper Lig ekibi belli oluyor. Tecrübeli teknik adamın Gaziantep FK’nın yönetim kurulu ile görüşeceği açıklandı. Geçtiğimiz son 9 maçta Erol Bulut ile zaferi unutan Kırmızı – Siyahlı ekip Yalçın’ın yanı sıra iki isimle daha görüşmeyi düşünüyor.

Erol Bulut ile yollarını resmi olarak ayıran Gaziantep FK, 19 puanla Süper Lig’de 13. sıraya yerleşti. Galibiyet sevincini unutan ekibin bir sonraki rakibi Giresunspor ile arasında 3 puan bulunuyor. Ligde orta mevzideki yarışın gerisinde kalan Anadolu ekibi her maçta puan sıralamasında biraz daha geriye gidiyor.

Yeni teknik direktör ile ligde tırmanmak isteyen Gaziantep FK’da adaylar belli oldu.

Gaziantep FK İçin Üç Teknik Direktör

Kırmızı – Siyahlılar bu sezon 19 kez sahaya çıktı. Bu süreçte 4 zafer, 7 beraberlik ve 8 yenilgi alan ekip Erol Bulut’a veda etmeye oldukça istekli. Erol Hoca ile 2021’den beri çalışan takım İlhan Palut, Levent Şahin ve Sergen Yalçın ile görüşmek istiyor.

Erol Hoca ise geçtiğimiz süreçte takımdaki güncel durum hakkında sitemde bulunmuş ve “Ben 1,5 yıldır maaş alamıyorum” sözleriyle gündeme gelmişti. “Başkan yok, yönetim yok” ifadelerini kullanan Bulut uzun bir süredir çalıştırdığı ekibine veda etti.

sergen yalçın

Başkan Cevdet Akınal İstifa Etti

Uzun bir süredir sallantıda olan Gaziantep FK geçtiğimiz haftalarda başkanın istifasıyla bir darbe daha aldı.

“Göreve geldiğimiz günden bu yana ekibimizi bugüne kadar getirdik” diyen Akınal, “Şahsi düşüncelerle hareket etmedik” ifadeleriyle istifasını duyurdu. Bir ay içerisinde hem başkanı hem de teknik direktörüyle ayrılan Gaziantep FK, ilerleyen günlerde talihini tersine çevirmeye çalışacak.