Galatasaray Domenec Torrent ile Hızlanıyor

Fatih Terim ile yollarını ayıran Galatasaray Domenec Torrent ile hızlandı. İspanyol hoca takımın başına gelir gelmez denetimlere ve antrenmanlara başladı.

Galatasaray Fatih Terim’in 4. dönemine son verdi. Giresunspor karşısında alınan yenilgiden sonra Fatih Hoca’ya veda eden sarı-kırmızılılar yeni hocalarıyla anlaştı. Görüşmeleri hızlı bir şekilde tamamlayan Domenec Torrent ise Galatasaray’a yeni bir tempo getirdi.

İspanyalı çalıştırıcı her futbolcuyla özel olarak ilgilendikten sonra ekip raporlarını inceledi. Yeni teknik direktörün Galatasaray’ın güncel durumundan hoşnut olmadığı ortaya çıktı. Torrent ise bu durumu iyileştirmek için idmanları artırdı.

İdman Sayısı İkiye Katlandı

Torrent döneminde Galatasaray’da günlük idman sayısı da ikiye katlanacak. Çalıştırıcı sarı-kırmızılıların günde iki antrenman yapmasına karar verdi. Kendi formüllerini uygulamak için futbolcuların formunu iyileştirmek isteyen hoca, çift antrenman politikasıyla Galatasaray’ı kendine getirmeyi hedefliyor.

Geçtiğimiz gün yapılan antrenmanlarda top kapma ve baskı çalışmalarına ağırlık veren Torrent savunmadaki tavizleri de kapatmak istiyor. Tecrübeli spor adamı Galatasaray’ın daha agresif bir futbola ihtiyacı olduğunu düşünüyor.

domenec torrent galatasaray

“Torrent Uzun Vadeli Bir Seçim”

Başkan Burak Elmas ise yeni teknik direktörü duyurduktan sonra İspanyol hoca hakkında konuştu. Başkan Elmas “Domenec Torrent’i yardımcı olarak istemiştik fakat görüşmelerin ardından teknik direktörlük pozisyonunda olmasını uygun gördük” ifadelerini kullandı.

“Çoğu hoca 6 aylık böyle bir vazifeyi kabul etmez. O yüzden Torrent uzun vade için verilmiş bir karar oldu.”

59 yaşındaki teknik direktör ise İstanbul’a dört yardımcısıyla geldi. Bir kaleci çalıştırıcısı, bir atletik performans direktörü ve iki asistanıyla gelen Torrent, Galatasaray’ın kolektif problemlerini çözmeyi hedefliyor.

Domenec Torrent Kimdir?

Deneyimli çalıştırıcı 27 yaşında aktif futbol kariyerini sonlandırdıktan sonra pek çok kulüpte teknik roller üstlendi. Barcelona B ekibinde Pep Guardiola’nın yardımcılığını yapan Torrent, Palamos CF, CF Palafrugell ve Girona FC takımlarında da teknik direktörlük yaptı. Teknik adam Manchester City, Bayern Münih gibi devlerde teknik kurulda hizmet verdi ve New York City’nin de başına geçti.

Son olarak Flamengo’nun öğretmeni olan Torrent burada 4 ay hocalık yaptı. Brezilya ekibindeki 4 aylık süreçten bu yana 1 yıldır takım yönetmeyen Domenec Torrent, 1 yıl sonra Galatasaray’ın yeni çalıştırıcısı oldu. 2020’nin son çeyreğinden itibaren hocanın yeni bir takımı bulunmuyordu.