ahmet çalık

Konyaspor Futbolcusu Ahmet Çalık Hayatını Kaybetti

28 yaşındaki futbolcu Ahmet Çalık trafik kazasında hayatını yitirdi. Konyaspor formasını terleten ve daha önce Galatasaray forması giyen Çalık, Ankara’ya yolculuk ederken trafik kazasına kurban gitti.

Milli futbolcu nikah tarihi almak amacıyla Ankara’ya yolculuk etmekteydi. Aracında tek başına bulunan futbolcu saat 09.00 civarında direksiyon kontrolünü kaybetti. Ankara – Niğde otoyolunda yaşanan elem olayda futbolcunun içinde bulunduğu araç şarampole düştü. Şubat ayındaki evliliğine hazırlanan Çalık, olay bölgesinde yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Camiayı Hüzne Boğdu

Son yolculuğuna uğurlanan Konyasporlu futbolcunun tabutunda daha önce formasını terlettiği ekiplerin atkıları konuldu. Gençlerbirliği ve Galatasaray kurmaylarından başsağlığı temennilerinde bulundu. Burak Elmas ise yaptığı basın toplantısına başlamadan önce Ahmet Çalık’ı andı.

Cenaze namazına katılan isimler arasında Bakan Mehmet Kasapoğlu’nun yanı sıra Çevre Bakanı Murat Kurum ve Konyaspor’un hocası İlhan Palut da yer aldı. Kulübün başkanı ve yönetim kurulu da cenaze merasiminde Ahmet Çalık’ın sevenlerinin yanındaydı.

ahmet çalık konyaspor

Başkan Özgökçen Açıklama Yaptı

Vefat haberinin ardından Fatih Özgökçen “gencecik bir canı yitirdik, şimdi bunun üzerine ne diyebiliriz ki?” ifadelerini kullandı. Başkan “Kulübümüzün en efendi sporcularından biriydi, inanın konuşacak halim yok” dedi.

Süper Lig’in diğer kulüpleri ise resmi sosyal medya hesapları üzerinden camiaya başsağlığında bulundu. Ahmet Çalık’ın vefatından sonra 9 yıl önce paylaştığı bir gönderi gündeme geldi. 28 yaşındaki futbolcunun 2013 yılında “ömür için hayaller kurarken, ölüm için ne yapmaktayız? Hayırlı cumalar” cümlelerine yer veren bir tweet attığı öğrenildi.