luyindama galatasaray

Galatasaray Luyindama’ya Veda Ediyor

Galatasaray Luyindama ile yollarını ayırmaya hazırlanıyor. Kongolu futbolcu Antwerp ekibine kiralık olarak bağlanacak. Satın alma opsiyonunun da bulunduğu anlaşmada son noktaya gelindiği öne sürüldü.

Transfer için bütçe oluşturmak isteyen Galatasaray’da süreç hızla devam ediyor. Bu bağlamda Christian Luyindama’yı kiralık vermek isteyen sarı-kırmızılılar Antwerp ile masaya oturdu. Belçika ekibi Antwerp ise anlaşmaya olumlu bakıyor. Basında yer alan haberlere göre 28 yaşındaki stoper kiralık olarak Belçika temsilcisine transfer olacak.

3 Milyon Euro Ödenmişti

Galatasaray Kongolu stoperi 2018-2019 sezonundaki devre arasında renklerine bağlamıştı. 3 milyon Euro ödeme yapan ekip kiralık olarak Luyindama’yı bünyesine katmış, daha sonra bonservisini satın almıştı. 5 milyon Euro ödeme yapan ve futbolcuyu tamamen kadroya alan Galatasaray üç yıl sonra Luyindama ile yolları ayıracak.

Futbolcu ise milli takımda oynarken kritik bir sakatlık geçirmiş ve ligde uzun bir süre forma hakkı alamamıştı. Luyindama’nın Galatasaray karnesinde ise 78 maç bulunuyor. Savunmada görev alan futbolcu bu süreçte karnesine 5 gol ve 2 asist yazdırdı.

Luyindama yeni ekibinde daha önce karşısında oynadığı Mbwana Samatta ile takım arkadaşı olacak. Frey de Belçika temsilcisinin formasına bağlandı.

luyindama

Hedefte Yerli Stoper Var

Sarı-kırmızılı kurmayların yeni hedefi ise ekibe yerli bir stoper katmak olacak. Teknik heyetinden onay alarak Luyindama’ya veda eden Galatasaray, savunmayı güçlendirmek ve hücum hattına takviye yapmak istiyor. Savunma oyuncusuyla beraber Aslan’da bir diğer hedef ön libero oldu.

Hedefte Çin’de Beijing Guoan formasını giyen Fernando Lucas var. Sözleşmesi sona eren Lucas ara transfer döneminde Süper Lig devinin gözüne girdi.

Piatek’ten Haber Bekleniyor

Hücum yollarına ilaç arayan Galatasaray aynı zamanda Krzysztof Piatek’ten haber bekliyor. Piatek’i isteyen sarı-kırmızılıların rakibi ise Genoa ekibi oldu. Polonyalı golcü kararı doğrultusunda iki ekipten birine transfer olacak. Mostafa Mohamed’in eksikliğinde hücum hattını güçlendirmek Galatasaray’da Piatek bekleyişi sürüyor.