marek hamsik

Marek Hamsik Form Analizi ve İstatistikleri

Marek Hamsik form ve genel performans tarafında ligin lideri olan Trabzonspor’da adeta yıldızlaştı. 34 yaşındaki oyuncu başarılı futboluyla taraftarın beğenisini kazandı.

Süper Lig’in en etkili orta saha oyuncularından biri olan Hamsik, bu sezon gösterdiği performansla etkileyici bir istatistik yakaladı. Ligde 20. haftaya dek ortalama 12 bin kilometre koşan Slovak futbolcu Süper Lig’in en çok koşan oyuncusu oldu. %87 gibi sağlam bir pas oranıyla Trabzonspor’un liderliğini inşa eden isim bu başarıyı 17 maçta buldu.

34 yaşındaki tecrübeli orta saha Trabzonspor’daki kilit golcülerin eksikliğini de kapatabiliyor. Abdullah Avcı’nın farklı formüllerinde sabit olarak yer alan Hamsik, paslaşma ve hücum yollarını bulma konusunda da oldukça etkili. Marek yaşına rağmen performansından da taviz vermiyor.

Trabzonspor’un Kilit İsmi Oldu

1.83 boyundaki Marek Hamsik iki ayağını da etkili bir şekilde kullanabiliyor. 79 kiloluk ağırlığına ve yaşına rağmen ligin en çok koşan ismi olmayı da başardı. Trabzonspor’da 17 numaralı formayı giyen orta saha Napoli’de oynadığı dönemde takımın en golcü futbolcusu olmuştu.

Anlık karar verme konusunda etkili olan Hamsik takım arkadaşlarının oyununu da yönetebiliyor. Hamsik, Gervinho’nun sakatlanmasına ve kritik isimlerin eksikliğine rağmen Abdullah Hoca’nın en önemli kozu oldu. Bu performansın devam etmesi halinde Hamsik’in Trabzonspor şampiyonluğunun en önemli mimarlarından biri olacağı ortada.

marek hamsik trabzonspor

Marek Hamsik Kimdir?

Fırtına ekibin yılmaz koşucusu Marek Hamsik hangi takımlarda oynadı? 34 yaşındaki Slovak yıldız kimdir?

Profesyonel kariyerine Bratislava altyapısında başlayan Marek Hamsik’in yurtdışındaki ilk ekibi 2002 yılında girdiği Brescia oldu. Burada U19 formasını terleten orta saha oyuncusu daha sonra ana takıma geçiş yaptı. 2007 yılında Napoli ile anlaşan Hamsik uzun yıllar boyunca İtalyan devinin formasını terletti.

2019’da DL Yifang’a transfer olduktan sonra futbolcunun son durağı IFK Göteborg oldu. Avrupa ve Çin sahalarını tanıyan tecrübeli orta saha son olarak 1 Temmuz 2021’de Trabzonspor renklerine bağlandı.