Roland Garros 2019 geri sayım başladı. Roland Garros 2019 ne zaman başlıyor? Roland Garros 2019 katılanlar, favoriler, detaylar. Roland Garros tarihçesi

Fransa’dan Tenis Güneşi Yine Doğuyor: Roland Garros 2019

Teniste en önemli turnuvalar, bildiğiniz gibi Grand Slam organizasyonları. Yılda dört farklı Grand Slam turnuvasına şahit oluyoruz. Her biri birbirinden ilginç olaylara sahne olurken aynı zamanda seyir zevki yüksek karşılaşmalara da sahne oluyor. Bu Grand Slam turnuvalarından ikincisi ise Paris’te düzenlenen Roland Garros tenis turnuvası. Fransa Açık ismiyle de bilinen bu önemli şampiyonaya ait detaylara geçerken kazananı tahmin etmek için Youwin ile şimdiden şansınız olduğunu hatırlatalım.

Roland Garros 2019: Turnuvanın Tarihi

Roland Garros açık tenis turnuvası, Grand Slam kategorisinde olduğundan zaten oldukça büyük bir öneme sahip. Bunun yanında 128 yıllık geçmişe sahip olması da turnuvayı öne çıkarıyor. İlk olarak 1891 yılında düzenlenen Fransa Açık, savaş dönemlerini çıkardığımızda 122 kez düzenlendi. Bu yıl 123. kez tertip edilen Roland Garros 2019 turnuvası için heyecan 26 Mayıs – 9 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek. Tahmincilerin turnuva boyunca en büyük destekçisi yine Youwin giriş adresi olacak.

Bugüne kadar tek erkeklerde en çok kazanan isim 11 şampiyonlukla Rafael Nadal olurken, tek kadınlarda ise 7 kupayla karşımıza çıkan isim Chris Evert.

Grand Slam turnuvalarının katılımcılar açısında en güzel yanlarından biri de para ödülleridir. Bu yıl Roland Garros 2019 için WTA’da toplam ödül 23.029.029$ iken ATP’de bu ödül 20.060.000€ değerine denk geliyor. Bu büyük ödülden alabileceği en yüksek miktarı almak için çabalayacak olan tenisçilerden yıldız isimler imajını tazelemek amacındayken gençler ise öne çıkmaya çalışacak. Karşılaşmalar bir Roland Garros klasiği olarak yine toprak kortta oynanacak.

Geçen yıla baktığımızda Roland Garros ATP şampiyonu 11. kez Rafael Nadal olmuştu. Dominic Thiem ile yaptığı final karşılaşmasından set vermeden 6/4, 6/3 ve 6/2 skorlarıyla galip ayrılan Nadal rekorunu korudu. Roland Garrıs WTA serisinde ise geçen senenin şampiyonu Simona Halep oldu. Sloane Stephens karşısında ilk seti 6/3 kaybeden Halep, diğer setlerde 6/4 ve 6/1 kazanarak ilk Grand Slam şampiyonluğuna erişmiş oldu. Kazananı bilenlerin yüzü Youwin giriş adresi  ile güldü.

Roland Garros 2019: Turnuvaya Genel Bakış

Roland Garros 2019 organizasyonunda yine tanıdık isimleri göreceğiz. WTA’da Halep, Osaka, Stephens, Williams, Azarenka, Cornet, Bertens, Kvitova ilk akla gelenler olurken, ATP’de ise Nadal, Djokovic, Federer, Tsonga, Zverev, Tsitsipas, Thiem turnuvanın favorileri olarak öne çıkıyor.

Bu yıl WTA için dikkat edilmesi gereken isimler Halep ve Osaka. Amerika Açık 2018 ve hemen ardından Avustralya Açık 2019 şampiyonu olarak dikkatleri üzerine toplayan Naomi Osaka 3. Grand Slam şampiyonluğunu alarak geriye yalnızca Londra Açık kalsın istiyor. Buna rağmen Roland Garros’un özel bir turnuva olduğunun ve diğer 3 Grand Slam’den çok farklı olduğunu farkında. Geçen senenin şampiyonu Simona Halep ise başarısını tazelemek için kortta olacak.

Roland Garros 2019 ATP için ise yine akıllara gelen final her zamanki gibi Nadal – Djokovic eşleşmesi. Daha önce Roland Garros şampiyonluğuna yalnızca 1 kez ulaşabilen Djokovic bu başarısını Andy Murray karşısında almıştı. Nadal’a karşı Fransa Açık finalinde hiç galip gelemeyen Djokovic için bakalım bu yıl neler getirecek.

Roland Garros 2019 turnuvası boyunca Youwin tüm detaylarla sizlerin yanında olacak.