Teniste WTA Turnuvaları Haftası

Dünyada Kadın Tenis Turnuvalarını düzenleyen Kadınlar Tenis Birliği ( WTA) kapsamında bu hafta iki turnuva var.  YouWin giriş yaparak benzersiz oyunlarla heyecanına ortak olabileceğiniz bu iki organizasyon, ABD’nin Charleston kentindeki Volvo Car Open ve Meksika’nın Monterrey kentindeki Abierto GNP Seguros turnuvaları olarak start aldı. Kadınlar tenisinin yükselen yıldızlarının boy gösterdiği turnuvaların genel görünümü ile detaylarına birlikte bakalım.

Volvo Car Open – Charleston ABD

1973 yılından beri ABD’nin Güney Carolina bölgesindeki Charleston kentinde düzenlenen Charleston Kupası ya da bir diğer adıyla Family Circle Cup olan turnuva, 2015 yılından beri Volvo sponsorluğunda Volvo Car Open olarak devam ediyor. WTA kapsamında yer alan en prestijli turnuvalardan olan Volvo Car Open tenis turnuvasında bu sezon takvim 2-8 Nisan olarak belirlendi. İlk tur maçlarının tamamlandığı turnuvada tekler ve çiftlerde finaller 8 Nisan Pazar günü oynanacak ve bu maçlar dahil tüm turnuva YouWin giriş adresinde sizlerle olacak.

Kadınlar sıralamasında 7 numaralı Caroline Garcia, 10 numaralı Petro Kvitova ve 12 numaralı seribaşı Daria Kasatkina gibi raketlerin şampiyonluk için kortlarda yer alacağı turnuvada 3 Nisan Salı ve 4 Nisan Çarşamba günleri toplam 16 maç programda yer alıyor. Ayrıca 3 Nisan Salı günü 1. Turdan 10 mücadele de sizlerle birlikte olacak. Maçlar Salı günü 17:00 itibariyle başlıyor. Turnuvanın toplam ödülü ise 800.000 Dolar olarak belirlendi.

Abierto GNP Securos – Monterrey Meksika

WTA kapsamında bu hafta tenisseverlerin yakından takip edeceği bir diğer turnuva da Meksika’nın Monterrey kentindeki Abierto GNP Seguros turnuvası. Toplam ödülü 250.000 Dolar olan kupaya teklerde 32 raket boy gösterirken çiftlerde de 16 ikili mücadele edecek. Genel olarak WTA sezonunda daha düşük profil bir kupa olan Abierto GNP Seguros’da bu sezon sıralamada turnuva öncesinde 89. Sıradaki Alison Riske, 90. Sıradaki Ana Bogdan ve 91. Sırada yer alan Sachia Vickery de yer alacak.

YouWin giriş tenis programlarında bulabileceğiniz turnuvanın takvimi 2-8 Nisan ve Riske, Bogdan ve Vickery ilk tur maçlarını kazanarak bir üst tura yükseldiler. 3 Nisan Salı itibariyle ikinci tur maçları devam edecek. Salı programında saat 19:00’da başlayacak 6 karşılaşma bulunuyor. Finaller ise 8 Nisan Pazar günü yapılacak.