Cincinnati 2019 tenis turnuvası başladı. Cincinnati Açık 2019 WTA tenis turnuvası hakkında detaylar ve analizi, favoriler, öne çıkanlar, tenis bahis analizi

WTA Tenis: Cincinnati Açık 2019 WTA Tenis Turnuvası Analizi

Ağustos ayının ikinci büyük turnuvasından biri olan Cincinnati 2019 tenis turnuvası başladı. Önemli isimleri ağırlayan organizasyonun tüm maçları Youwin giriş adresinde sizlerle olacak. Cincinnati Açık 2019 WTA tenis turnuvası hakkında detaylar ve analiz ise yazımızda.

Cincinnati Açık 2019 WTA Tenis Turnuvası Hakkında

1899 yılından beri WTA kategorisinde düzenlenen Cincinnati Açık tenis turnuvası aynı zamanda ATP için de organize ediliyor. Amerika Birleşik Devletleri’nin Ohio eyaletindeki Cincinnati şehrinde gerçekleşen açık tenis turnuvası bu yıl 12-18 Ağustos tarihleri arasında oynanacak. Sert zeminli kortuyla Amerika Açık tenis turnuvasına adeta bir ön hazırlık yaptıran Cincinnati Açık WTA Premiere seviyesinde yer alıyor. Toplam ödüle baktığımızda 2.944.486$ ödül oldukça iştah kabartıcı duruyor. Teklerde 64 tenisçi, çiftlerde ise 32 ekibi ağırlayan Cincinnati Açık 2019 tenis turnuvasında yıldızları görmemize de şaşmamalı.

Cincinnati Açık 2019 WTA Tenis Turnuvasında Kimler Var?

Büyük ödül ve Premiere seviyesinde bir prestij ile yıldız tenisçilerden oluşan bir tablo bizi karşılıyor. Son Avustralya Açık şampiyonu Naomi Osaka, son Roland Garros şampiyonu Ashleigh Barty, Karolina Pliskova, Simona Halep, son Cincinnati Açık şampiyonu Kiki Bertens, Serena Williams, Petra Kvitova, Elina Svitolina, Angelique Kerber ve Sloane Stephens gibi isimlerle parıldayan tabloda bir de eski günleri arayan tenisçiler var. Maria Sharapova, Venus Williams ve Victoria Azarenka bu turnuvada da çıkış arayacaklar.

Bir diğer tarafta ise genç isimler mevcut. 17 yaşındaki Amanda Anisimova, 22 yaşındaki Daria Kasatkina ve 21 yaşındaki Aryna Sabalenka kariyer basamaklarını çıkarken hız kazanmak niyetindeler.

Cincinnati Açık 2019 WTA Tenis Turnuvası Analizi

Bu yıl da turnuvada yıldız tenisçiler yer alıyor ve Amerika Açık 2019 öncesinde moral depolamak isteyeceklerdir. Ayrıca büyük ödülü kasaya götürmek her tenisçinin aklında olan şey. Hem bu sebeplerle hem de Cincinnati Açık tenis turnuvasının önemli bir organizasyon olmasından ötürü yıldızlar baskıyı hissettirecek. Bun rağmen ayrı bir parantezi Amerika Açık 2019 için açmak lazım. Cincinnati Açık tenis turnuvasından çok daha önemli ve getirisi yüksek olan Grand Slam turnuvası öncesinde herhangi bir sakatlık veya tedbirsizlik, yıldız isimlerin tüm planlarını alt üst edecektir.

Yukarıdaki sebeplerden dolayı, özellikle Anisimova gibi genç isimlerin durumu avantaja çevirmek için rakipleri karşısında baskı kurabilmeleri mümkün. Oyunlarını çeşitlendirerek fiziki olarak yıldızları zorlamaları onların yararına olacaktır çünkü muhtemel bir sakatlığın asla kabul edilemeyeceği bir Grand Slam öncesi fiziksel zorlanmayı hiçbir yıldız riske edemez. Bu durum aynı zamanda çıkış yapmak isteyen tecrübeli tenisçiler için de geçerli olacaktır ve oyunlarını çeşitlendirmek onlar için çok daha kolay durumda.

Cincinnati Açık 2019 WTA tenis turnuvası boyunca tüm detayları Youwin ile sizlerle olmaya devam edecek.