Voleybol Efeler Ligi 5. Hafta maçları başlıyor. Bursa Belediye – Fenerbahçe, Arkas Spor – Galatasaray... Efeler Ligi 5. Hafta detayları yazımızda

Efeler Ligi 5. Haftada Bursa – Fenerbahçe Karşı Karşıya!

Efeler Ligi 2019-2020 sezonu 5. Hafta maçlarıyla devam ediyor. Türkiye’nin en prestijli erkek voleybol ligi Efeler Ligi heyecanı ise Youwin giriş adresinde yaşanıyor. Kritik maçlardan biri Bursa Belediye – Fenerbahçe karşılaşması. Arkas Spor – Galatasaray mücadelesi ise dikkat çeken bir diğer karşılaşma. Efeler Ligi 5. Haftaya dair detaylar yazımızda.

Efeler Liginde Marmara Derbisi!

Sıralamaların değişmeye başladığı Efeler Ligi voleybolda dikkat çeken mücadeleler var bu hafta. 5. Haftanın ilk önemli karşılaşması Bursa Belediye – Fenerbahçe maçı. Fenerbahçe 9 puanla, 8 puanda bulunan Bursa Belediye’nin bir sıra üstünde yer alıyor. Fenerbahçe kazanırsa farkı biraz açacak ancak Bursa Belediye evinde kaybetmek istemediği gibi bu farkın açılmaması için de maça asılacaktır. Puanların bölüşülmesi ihtimali yüksek olan maçta Bursa Belediye kazanan olmaya yakın.

Bir diğer dikkat çekici mücadele ise Arkas Spor – Galatasaray maçı. Henüz istediği verimi yakalayamamış olsa da Arkas Sporun potansiyeli ortada. Galatasaray ise lider durumda ve iyi bir enerji yakaladı. Arkas Spor evinde Galatasaray’dan puan alacaktır ancak galibiyete yakın taraf Galatasaray diyebiliriz.

Henüz puana kavuşamamış olan tek takım ise İnegöl Belediye ve bu hafta Sorgun Belediye’ye konuk oluyor. İlk puanına kavuşmak isteyen İnegöl Belediye için önemli bir şans ancak Sorgun Belediye maçı kazanmaya yakın. Puanların bölüşülmesi ihtimaliyle İnegöl Belediye ilk puanını kazanabilir.

Liderin sıkı takipçisi Ziraat Bankası ise bu hafta 1 puandaki Tokat Belediye ile karşılaşacak. Galibiyette Ziraat Bankası’ndan yana şüphe gözükmüyor.

Efeler Ligi Erkekler Voleybol 7. Hafta Maç Programı

Efeler Ligi 5. Hafta karşılaşmalarında program şöyle:

10 Kasım – 14:00 Ziraat Bankası – Tokat Belediye  

10 Kasım – 14:00 İstanbul Belediye – Arhavi Voleybol

10 Kasım – 14:00 Sorgun Belediye – İnegöl Belediye

10 Kasım – 16:00 Bursa Belediye – Fenerbahçe

10 Kasım – 17:00 Arkas Spor – Galatasaray

11 Kasım – 19:30 Spor Toto – Halkbank

Efeler Ligi 2019-2020 sezonu 5. Hafta maçlarında Youwin bir tık uzağınızda olacak.