CEV EuroVolley 2019 Erkekler voleybol turnuvasında son 16 turunun heyecanı Youwin giriş adresinde yaşanırken, son durumun detayları yazımızda

Filede Efelerin Zamanı: Voleybol Avrupa Şampiyonası 2019 Son 16 Turu!

CEV EuroVolley 2019 kadınlar voleybol turnuvasında 2. olan Filenin Sultanlar bayrağı erkekler milli voleybol takımıza devretti. CEV EuroVolley 2019 erkekler voleybol turnuvasında son 16 turunun heyecanı Youwin giriş adresinde yaşanırken, son durumun detayları yazımızda sizleri bekliyor.

CEV EuroVolley 2019 Voelybol Turnuvasında Son Durum

4 gruptan ve toplam 24 ülkeden oluşa EuroVolley 2019 voleybol turnuvasında yoğun bir program eşliğinde kıyasıya mücadeleler yaşandı. A grubunda Fransa, İtalya, Bulgaristan ve Yunanistan son 16 turuna hak kazanırken, B grubunda Sırbistan, Belçika, Almanya ve İspanya bu şansı elde eden ülkeler arasında yer aldı. C grubunda millilerimiz Rusya, Slovenya ve Finlandiya ile beraber son 16 turuna kalırken, D grubunda Polonya, Hollanda, Ukrayna ve Çek Cumhuriyeti yoluna devam etti.

2019 Voleybol Avrupa şampiyonası EuroVolley turnuvasında grup etabını kayıpsız kapatan ülkeler arasında Fransa, Sırbistan, Rusya ve Polonya yer alıyor. Gruplardan lider olarak çıkan bu ülkeler iddialı ekipler arasında yer almaya devam ediyor.

CEV EuroVolley 2019: Milliler Son 16 Turunda!

Erkekler voleybolda millilerimiz C grubunda yer alıyordu. Rusya, Finlandiya, Slovenya, Kuzey Makedonya ve Beyaz Rusya ile beraber olduğumuz gruptan 2 galibiyet ve 3 mağlubiyet alarak toplam 7 puan topladık. Bu puan millilerimizi 3. sıraya yerleştirmeye yetti. A grubunda yer alan İtalya ile son 16 turunda eşleşen milliler, 22 Eylül Pazar saat 18:00’de çeyrek final için fileye gelecek.

Son 16 turuna geldiğimizde ise biten maçlarda durum şöyle:

Hollanda 1-3 Almanya

Polonya 3-.0 İspanya

Rusya 3-.0 Yunanistan

Sırbistan 3-.0 Çek Cumhuriyeti

Fransa 3-0 Finlandiya

Son 16 turunun son maçı ve pazar günü oynanacak tek maç olan İtalya – Türkiye mücadelesinde galibiyet için var gücünü ortaya koyacak ay-yıldızlı ekibimize başarılar diliyoruz. Maçın tüm heyecanı için ise Youwin sizleri bekliyor.