Voleybol ligleri ne zaman başlıyor? Voleybol Avrupa kupalarına katılacak takımlar youwin spor analizi

Voleybol Ligleri Ne Zaman Başlıyor? Voleybol Haberleri

Ülkemizde ve dünyada futbol ve basketboldan sonra en çok takip edilen spor dalı olan voleybol için geri sayım başlıyor. Türkiye’nin özellikle kadınlarda hem kulüp hem de milli takım seviyesinde uluslararası alanda çok başarılı olduğu voleybolda yeni sezonun takvimi de belli oldu. Youwin giriş adresinden de tüm maçlarının heyecanına ortak olacağınız yeni sezonda voleybol ligleri ne zaman başlıyor sorusunun cevabı ile diğer önemli detaylara birlikte bakalım.

Voleybol 2018 -19 Sezonu Ne Zaman Başlıyor? İşte Liglerin Başlangıç Tarihleri

Voleybolda yeni sezona öncelikle Voleybol Türkiye liglerinden bakalım. Bildiğiniz gibi Türkiye Voleybol en üst liglerinde Voleybol Erkekler Ligi’ne Efeler Ligi, Kadınlar Ligi’ne ise Sultanlar Ligi ismi veriliyor. Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından yapılan basın toplantısı ve açıklamaya göre Efeler Ligi, 14 Ekim tarihinde, Sultanlar Ligi ise 3 Kasım tarihinde başlayacak. Efeler Ligi ilk devresi 14 Ekim – 16 Aralık 2018 ve ikinci devresi ise 6 Ocak – 9 Mart 2019 tarihleri arasında oynanacak. Voleybol Kadınlar Sultanlar Ligi ilk devresi ise 3 Kasım – 26 Aralık 2018 tarihleri arasında oynanırken ikinci devresi 13 Ocak – 19 Mart 2019 tarihinde oynanacak.  2018 – 19 Sezonu Voleybol liglerinin fikstürleri de çekildi. Buna göre Efeler Ligi ve Sultanlar Ligi ilk hafta maç programları da şu şekilde:

2018-19 Sezonu Efeler Ligi 1. Hafta Maçları

İkbal Afyon Bld. Yüntaş – Arkas Spor

Galatasaray – İnegöl Bld.

Tokat Bld. Plevne – İstanbul BBSK

Fenerbahçe – Jeopark Kula Belediyesi

Arhavi Bld. – Maliye Piyango

Ziraat Bankası – Halkbank

2018-19 Sezonu Sultanlar Ligi 1. Hafta Maçları

Fenerbahçe-Beşiktaş

Halkbank – Beylikdüzü Voleybol İhtisas

VakıfBank – Karayolları

Nilüfer Bld. – Eczacıbaşı VitrA

Galatasaray – Çanakkale Bld.

Aydın B.Şehir Bld. – THY

Türkiye Voleybol liglerinde yeni sezon heyecanı Youwin giriş adresinde sezon boyunca sizlerle olacak.

2018-2019 Voleybol Sezonu Avrupa Kupaları’na Katılacak Takımlar

Youwin voleybol sayfasından heyecanına ortak olduğunuz bir başka alan da Voleybol Avrupa kupaları. Voleybolda hem erkekler hem de kadınlar kategorisinde Şampiyonlar Ligi, CEV Kupası ve Challenge Kupası olarak 3 organizasyon bulunuyor. Voleybolda geçen sezon Erkeklerde Halkbank, Kadınlarda da Vakıfbank şampiyonluğa ulaşmış ve Avrupa kupalarında da Vakıfbank Kadın Voleybol takımı Şampiyonlar Ligi, Eczacıbaşı Kadın Voleybol takımı da CEV Kupası şampiyonu olmuştu. Voleybolda hem kadınlar hem de erkeklerde Avrupa’nın en iyi ülkelerinin başında gelen Türkiye, Kadınlarda Avrupa’nın zirvesinde yer alırken Erkeklerde de 3. Sırada yer alıyor. Buna göre 2018-19 sezonunda Şampiyonlar Ligi’nde 3’er, CEV ve Challenge Kupalarında birer olmak üzere toplam 10 takım Türkiye’den Avrupa’da boy gösterecek. Ekim ayında başlayacak olan Voleybol Avrupa kupaları ve Avrupa ile Dünyadan diğer voleybol liglerinin analizleri Sporanalizi Voleybol sayfasında sizlerle olurken tüm heyecanına da Youwin giriş adresinden ortak olabileceksiniz. 2018-19 Voleybol Avrupa Kupalarına katılacak Türk takımları ise şu şekilde:

Kadınlar

Şampiyonlar Ligi:  Vakıfbank, Eczacıbaşı, Fenerbahçe

CEV Kupası: Galatasaray

Challenge Cup : Aydın BBSK

Erkekler

Şampiyonlar Ligi:  Halkbank, Arkas, İstanbul BBSK

CEV Kupası: Galatasaray

Challenge Cup : Maliye Milli Piyango