Fenerbahçe Beko, Derrick Williams'ı kadrosuna kattı. Derrick Williams analizi ve Derrick Williams performans videosu, Derrick Williams kimdir?

Fenerbahçe Beko’dan Bir Transfer Daha: Derrick Williams Analizi

Fenerbahçe Beko, yeni sezon öncesinde Guduriç ve Melli’nin gidişi sonrasında transfer harekatını hızlandırdı. Nando De Colo’nun transferi ile sıçrama yapan Fenerbahçe Beko, Derrick Williams’ı kadrosuna kattı. En son  Bayern Münih’te forma giyen NBA patentli ABD’li oyuncu Derrick Williams transferi detayları ve Derrick Williams performans videosu sizlerle.

Derrick Williams Kimdir? Kariyeri ve İstatistikleri

Bayern Münih formasıyla geçen sezon Euroleague’de de boy gösteren Derrick Williams, NBA’e giden Nicolo Melli’nin yerine transfer edildi. İlginçtir Nicolo Melli de Almanya Brose Bamberg takımından transfer edilmişti. Yani, Derrick Williams bir power forvet, bir başka deyişle 4 numara oyuncusu. 2,03 boyunda ve sağ elli bir oyuncu olan Williams, NBA kariyerine Minnesota Timberwolves tarafından seçilip Sacramento Kings’de devam etti. NBA All Rookie, yani en iyi çaylaklara girmiş bir isim. Devamında Knicks, Miami, Cleveland ve Lakers formaları giydikten sonra ki arada bir de Çin yolculuğu yaptı, geçen sezon başında Bayern Münih’e transfer olmuştu. 28 yaşındaki Derrick Williams’ın hem NBA hem de geçen sezon belki de tarihinin en dikkat çeken Euroleague sezonunu yaşayan Bayern Münih’e büyük katkısı ile Avrupa tecrübesi olması, onu Fenerbahçe için iyi bir tercih haline getiriyor.

Ancak daha da önemlisi Williams, lider ruhlu bir oyuncu. Obradoviç’in makine gibi işleyen takım anlayışına bu sezon Nando De Colo ve Westermann’dan sonra Derrick Williams’ı alması, yeni sezonda Obra’nın kenarda daha az bağırarak oyunu oyuncuların gücüne daha fazla güvenerek bırakacağı sinyalini veriyor. Williams, Melli gibi bir işçi olmayacak ama çokça maçı kazandıran ya da kritik anlarda baş rolü üstlenen biri olacak.

Derrick Williams Performans Videosu

NBA’de o en iyilerin arasına giremeyen ama Euroleague’e ismini yazdırmaya aday bir ABD’li olan Fenerbahçe Beko’nun yeni transferi Derrick Williams’ın performans videosuna bir göz atalım.