Atlanta Açık 2019 ATP tenis turnuvası başlıyor. Atlanta Açık 2019 tenis turnuvası tüm detayları. Youwin giriş adresiyle ulaşabileceğiniz turnuvanın analizi

Atlanta Açık ile ATP Tenis Heyecanı! Atlanta Açık 2019 Analizi

Teniste heyecan bitmiyor. Tenisin en güzel zamanlarından olan yaz mevsiminin tam da ortasında, Grand Slam sonrası ATP turnuvaları devam ediyor. Şimdi sırada Atlanta Açık 2019 ATP tenis turnuvası var. Atlanta Açık 2019 tenis turnuvasının tüm detaylarına Youwin giriş adresiyle ulaşabileceğiniz gibi turnuvanın analizi de yazımızda sizleri bekliyor.

Atlanta Açık 2019 ATP Tenis Turnuvası Hakkında

Henüz yeni sayılabilecek bir tenis turnuvası olan Atlanta Açık bu yıl 10. kez düzenleniyor. 2010 yılında başlayan Atlanta Açık tenis turnuvası tıpkı sıradaki Grand Slam olan Amerika Açık 2019 gibi sert zeminli kortta oynanıyor. 22-28 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek olan Atlanta Açık 2019 teniz turnuvasını aynı zamanda düzenlenen Hamburg Açık 2019 tenis turnuvasından farklı kılan da kort zemini. Hamburg Açık 2019 tenis turnuvasında hakkındaki yazımıza ise buradan ulaşabilirsiniz.

Atlanta Açık tenis turnuvasında ilk şampiyon Mardy Fish olmuştu. John Isner ile yaptığı final karşılaşmasından 2/1 galip ayrılan Fish kupanın sahibi oldu. Daha sonraki sene da kupayı kazanan Fish bununla yetinmek zorunda kaldı. John Isner ise ilk finali kaybettikten sonra iyice hırslanmış olacak ki daha sonra Atlanta Açık tenis turnuvası kupasını toplam 5 kez kazandı. Son şampiyon unvanını da alan Isner bu sene ilk tur maçını bye geçecek.

Teklerde 28 tenisçi, çiftlerde ise 16 ekibin yarıştığı Atlanta Açık tenis turnuvasında toplam ödül 777.385$. Şampiyonun payı ise 694.995$ gibi büyük bir rakam.

Atlanta Açık 2019 ATP Tenis Turnuvasında Kimler Var?

Daha önce de bahsettiğimiz gibi son şampiyon John Isner kupayı 6. kez kazanmak için turnuvada. Onun yanında Reilly Opelka, Frances Tiafoe, Taylor Fritz gibi önemli isimler de Atlanta Açık 2019 tenis turnuvası için hazırlar. Saydığımız tüm tenisçilerin ortak özelliği ise ABD’nin Georgia eyaletinin Atlanta kentinde düzenlenecek olan turnuvada ev sahibi niteliğinde olmaları. Amerikalı tenisçilerin baskın olduğu Atlanta Açık 2019 tenis turnuvasında 9 tane ABD’li tenisçi yer alıyor. 5 tan de Avustralya vatandaşı tenisçi turnuvada bulunacak. Onlardan en dikkat çekeni ise Alex de Mianur. 1999 doğumlu tenisçi Dünya 33. numarasında bulunuyor.

Atlanta Açık 2019 ATP Tenis Turnuvası Analizi

Atlanta Açık 2019 tenis turnuvasında en iddialı tenisçi John Isner. Buna rağmen Alex de Mianur gibi genç ve yetenekli bir isim Isner’in başını ağrıtabilir. İki tenisçinin rekabeti öngörülen bir durum. Ana tabloya bakıldığında da zaten bu durum göze çarpıyor. Isner – de Minaur karşılaşmasının gerçekleşmesinin tek ihtimali var o da Atlanta Açık 2019 yarı final maçı! Tam da burada Taylor Fritz için bir parantez açmak gerek. Dünya 30 numarasında bulunan Fritz eğer finale çıkarsa, olası bir Isner – de Minaur mücadelesinin galibi ile karşılaşacak. Özetle turnuvada sürpriz olmazsa Isner, Fritz ve de Minaur’un baskın oyununa şahit olacağız demektir. Atlanta Açık 2019 tenis turnuvasının bu büyük heyecanına katılmanız için Youwin turnuva boyunca sizlerle olacak.