Ime Udoka

NBA Boston Celtics Koçuna Dev Ceza

NBA’de Boston Celtics başantrenörü Ime Udoka 1 yıllığına men cezası aldı. Kulüp kural ihlali sebebiyle ceza alan antrenör önümüzdeki bir sene ekibinin başında olmayacak.

Kulüpten gelen açıklama doğrultusunda skandal bir gerçek ortaya çıktı. Koç Ime’nin kulüp personeli ile aktif ilişki içerisinde olduğu belirtildi. 45 yaşındaki teknik adamın NBA’den men edildiği kulübü tarafından açıklandı. Celtics koçu ortaya çıkan gerçeklerden sonra yazılı açıklamada bulundu.

“Oyuncularımı, ailemi, takımımın taraftarlarını ve Boston Celtics’i hayal kırıklığına uğrattığımı biliyorum. Herkesten özür diliyorum. Ekibi bu zor duruma soktuğum için çok üzgünüm. Hakkımda verilen bir yıllık men kararını kabul ediyorum.”

Ime Udoka

Yerine Joe Mazzulla Geçecek

Geçtiğimiz çarşamba günü ortaya çıkan haberlere doğruluğu kanıtlanmamış iddialar da katıldı. 45 yaşındaki başantrenörün kulüp personeli olan bir kadın ile rıza dışında ilişkiye girmek istediği öne sürüldü. Başta “karşılıklı rıza” doğrultusunda ilerlediği belirtilen ilişki iddiasına dair yeni bir boyut ortaya çıktı.

Koç ile adı beraber anılan personelin kim olduğu açıklanmadı. Hocasız kalan Boston Celtics ekibi ise Joe Mazzulla ile çalışmaya devam edecek. Yardımcı antrenör Mazzulla da 2009 yılında darp suçlamaları sebebi ile hapse girmişti.

Celtics – Hornets Karşılaşması 2 Ekim

Ime Udoka ile yollarını ayıran Boston Celtics önümüzdeki hafta Charlotte Hornets ile karşı karşıya gelecek. NBA ekipleri TD Garden’da kozlarını paylaşacak. Yeni hocaları ile parkede tutunmak isteyen Boston Celtics daha sonra Raptors ile karşı karşıya gelecek.