ABD Açık Gündemi Youwin Spor analizi

Amerika Açık Sürprizlerle Başladı – ABD Açık Gündemi

Haftalardır geri sayım yaparak beklediğimiz Amerika Açık Tenis Turnuvası Flushing Meadows, favorilerin ilk turlarda elenmesi sürprizleriyle başladı. Kadınlar turnuvasında Montreal şampiyonu ve Cincinati finailsti Simona Halep’in ilk maç şokundan sonra bir diğer favori Victoria Azarenka da 3. turda kupaya veda edenler arasına adını yazdırdı. Williams kardeşler ise beklenen maçı gerçek yaptı. Tahmincilerin yüzü Youwin ile güldü.

1 Numaralı Seri Başı Sadece Bir Maç Yapabildi!

Montreal’de kupaya uzanan ve Cincinati’de finalde Kiki Bertens ile karşılaşan ancak ikinci olabilen Simona Halep, Amerika Açık’ta ilk maçında kaybetti. Kaia Kanepi karşısında 6/2 ve 6/4 setlerle kaybeden Romanyalı Halep, özellikle son zamanlarda adından çokça söz ettiriyor. Maça ve hatta turnuvaya favoriler arasında çıkmıştı. Bir numaralı seri başı, Kanepi ile yaptığı maçta sayı ve oyun kaybettikçe stres altına girdi. Kaybettiği puanlar sonrası epey sinirli anlar yaşayan Halep karşısında Kanepi’nin sakin ve kendinden emin görüntüsü izleyicilerin de dikkatini çekti. Bu soğukkanlılığını avantaja çeviren Estonyalı Kanepi, 2. turda Jil Teichmann’ı 6/4 ve 6/3 ile geçerken 3. turda da İsveçli Rebecca Peterson’u 6/3 ve 7/6 ile geride bıraktı. Peterson ile yaptığı maçın ikinci seti oldukça çekişmeli geçti ve Tie Break’e uzadı. Burada rakibini 7-3 ile mağlup eden Kanepi, son 16 turunda Serena Williams ile karşılaşacak. Maçın heyecanı yine Youwin ile yaşanacak.

Williams Kardeşler 5 Ay Sonra Yeniden

En son Indian Wells Turnuvası’nda karşılaşan Venus Williams ve Serena Williams, Amerika Açık heyecanına heyecan kattı. 3. turda karşılaşma ihtimallerini gerçekleştiren kardeşlerden gülen taraf 6/1 ve 6/2’lik setlerle Serena Williams oldu. Durumun hem çok güzel hem de çok kötü olduğundan bahseden Serena, maç sonunda ablasına sarılarak hoş görüntülerin ortaya çıkmasına sebep oldu.

Azarenka’dan Erken Veda

Simona Halep’in mağlubiyetinden sonra ikinci şaşkınlık 3. turda yaşandı. Slaone Stephens karşısında çıktığı maçtan 6/3 ve 6/4’lük setlerle yenik ayrılan Victoria Azarenka, tıpkı Halep gibi oldukça öfkeli bir görüntü ortaya koydu. Kaçırdığı puanlarda sinir katsayısı artan tenisçi, sakinliğini koruyan ve kazandığı oyunlarla özgüveni artan Stephens karşısında ayakta kalamadı. Böylece bir sürpriz daha gerçekleşmiş oldu. Sürprizi bilenler Youwin ile kazandı.

Maria Sharapova Yoluna Devam Ediyor

Turnuvanın bir diğer favorisi Maria Sharapova, ilk maçında Patty Schnyder’i 6/2 ve 7/6 ile geçti. İkinci setinde Tie Break oynanan maçta Schnyder direnç gösterdi ancak Tie Break 8-6 ile sonuçlandı ve Sharapova ikinci turda Sorana Cristea ile karşılaştı. Cristea’yı da 6/2 ve 7/5 ile gerisinde bırakan Sharapova, Jelena Ostapenko ile yaptığı 3. tur maçından da 6/3 ve 6/2’lik skorlarla galip ayrıldı. Rakiplerine set şansı tanımayan Maria, son 16 turunda Carla Suarez Navaro ile eşleşti.

İlgi çekici olması beklenen maçla ilgili önemli detaylardan biri de Sharapova’nın maçlarını 2 sette bitirmesine karşın Suarez’in Amerika Açık’taki tüm maçlarının 3. sete uzamış olması. Carla Suarez’in yaptığı ilk ve üçüncü tur maçlarında ilk seti kaybetmesine rağmen son iki set ile maçı kazanması öne çıkarken, iki sette işi bitiren Sharapova’ya ilk seti vermesi durumunda rakibinin bu şansı iyi kullanıp maçı ikinci sette bitirmesi muhtemel gözüküyor. Bu sebeple galibiyette Sharapova’ya şans verilebilir. Tahmincilerin gözü kulağı yine Youwin olacaktır.

Hakemden İlginç Uyarı!

İsveçli tenisçi Johanna Larsson ile yaptığı ilk tur maçında, ikinci ve üçüncü seti 6/3 ve 6/2 ile kaybederek kupaya erken veda edenlerden olan Alize Cornet, maçta hakemin ilginç bir uyarısı ile karşılaştı. Oldukça sıcak olan hava sebebiyle 10 dakikalık sıcak molası sırasında tişörtünü değiştiren Cornet, maça dönerken tişörtünün önü ile arkasını ters giydiğini fark etti. Arkasını dönerek hızlı bir şekilde hatasını düzelten Cornet’ye, maçın sandalye hakemi Christian Rask uyarıda bulundu. Uyarıyı manasız bulan ve zaten muhalif davranışlarıyla bilinen Fransalı tenisçi Alize Cornet, hakeme tepki gösterdi. Çoğunluk tarafından haklı bulunan Alize Cornet’ye Amerika Açık komitesinden özür geldi. Alize Cornet, hakemin kararına şaşırdığını ancak özrü kabul ettiğini açıkladı.

Heyecan Son 16 Turuyla Devam Ediyor

Amerika Açık heyecanı son 16 turuyla devam ediyor. Bu akşam TSİ 19:00’da Kaia Kanepi – Serena Williams maçı ile başlayacak olan dördüncü tur heyecanı için tahmincilerin buluşma noktası yine Youwin olacak.