Davis Cup 2019 ATP bahis analizi. Tenis turnuvasının temelleri 119 yıl önceye dayanıyor. Turnuvaya dair bilgilerin devamı yazımızda sizleri bekliyor.

ATP Teniste Finallerin Zamanı: Davis Cup 2019 ATP Tenis Turnuvası!

ATP teniste yılın sonu finallerle geçiyor. Nitto ATP 2019 finalleri sürerken hemen ardından Davis Cup 2019 ATP finalleri başlıyor. ATP finallerinin heyecanı Youwin giriş adresinde yaşanmaya devam ediyor. Bu hafta sonu başlayacak olan Davis Cup 2019 ATP tenis turnuvasının temelleri 119 yıl önceye dayanıyor. Turnuvaya dair bilgilerin devamı yazımızda sizleri bekliyor.

Davis Cup 2019 ATP Tenis Turnuvası Hakkında

Bundan tam 119 yıl önce 1900 yılında start alan Davis Cup ATP tenis turnuvası 1915-1918 yılları arasında 1. Dünya Savaşı sebebiyle oynanamadı. Grupların yarıştığı bir turnuva olan Davis Cup ATP tenis turnuvasında ABD 9 kez kazanırken, İsveç 7, Avustralya 6, İspanya 5, Fransa 4, Almanya ve Çekya 3, Rusya ve Hırvatistan 2, Güney Afrika, İtalya, Sırbistan, İsviçre, Birleşik Krallık ve Arjantin ise birer kez gülen taraf olmayı başardı. Bu yıl İspanya’nın Madrid şehrinde düzenlenecek olan Davis Cup 2019 ATP tenis turnuvasının tarihleri 18 – 24 Kasım olarak belirlendi. Davis Cup ATP turnuvası, normalden biraz farklı bir tenis organizasyonu. Çiftler deseniz değil, tekler deseniz değil, teniste farklı bir soluk adeta. Davis Cup 2019 ATP tenis turnuvası bu yeni soluğu bu sene İspanya’nın başkenti Madrid’de getirecek.

Gruplarda yarışan ülke takımları, futbol ve basketbol kupalarından aşina olduğumuz bir şekilde şampiyonluk yarışına giriyor. Tabi olağan şartlarda teniste bir tek oyuncuyu ya da iki kişiden oluşan bir grubu seyreden ve onların bireysel galibiyet hırslarına şahit olan bizler, ülkelerinin kazanması için tek bir bayrak ve amaç (savaşa gitmiyorlar elbette) uğrunda toplanan tenisçileri görünce olağan dışı bir havaya dahil oluyoruz. Bu da tenise yeni bir soluk kazandırarak kan tazeletiyor esasında.

Davis Cup 2019 ATP Tenis Turnuvasında Kimler Var?

Dediğimiz gibi Davis Cup ATP tenis turnuvasında gruplar var ve bu gruplarda ülke takımları yarışıyor. Bu sene Davis Cup 2019 ATP’de 6 grup var.

A Grubu: Fransa, Sırbistan, Japonya

B Grubu: Hırvatistan, İspanya, Rusya

C Grubu: Arjantin, Almanya, Şili

D Grubu: Belçika, Avustralya, Kolombiya

E Grubu: Birleşik Krallık, Kazakistan, Hollanda

F Grubu: ABD, İtalya, Kanada

Gruplar aşamasını ilk 2 sırada bitiren takımlar çeyrek finale çıkmaya hak kazanacaklar. Kupayı 9 kez evine götürme başarısı gösteren ABD bu yıl da iddialı ancak rakipleri de zayıf değil. Avustralya ve İspanya’nın da eli kuvvetli ve aralarındaki Davis Cup kazanma yarışı tam gaz devam edeceğe benziyor. Elbette bu takımların güçlerini dayandırdıkları ve yakından tanıdığımız, Nadal, Djokoviç, Murray gibi yıldız tenisçileri var. Gerçi Djokoviç’li Sırbistan ve Murray’li Birleşik Krallık bugüne kadar Davis Cup ATP tenis turnuvasını yalnızca birer kez kazandı. Burada Nadal’lı İspanya’nın başarısı açıkça ortada.

Davis Cup 2019 ATP tenis turnuvası boyunca yazılarımız devam edecek ayrıca Youwin ile turnuvaya dair tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.