Fransa Açık Grand Slam tenis turnuvası Roland Garros 2019 öncesinde ATP serisinde Lyon Açık 2019, WTA Strasbourg Açık 2019 analiz, tenis bahis

Roland Garros Öncesi Son Provalar! Tenis Haftanın Gündemi

Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenecek olan Fransa Açık Grand Slam tenis turnuvası Roland Garros 2019 öncesinde, ısınma turları devam ediyor. ATP serisinde Lyon Açık 2019 devam ederken, WTA kategorisinde de Strasbourg Açık 2019 sürüyor. Tenisin tüm heyecanı Youwin giriş adresinden yaşanıyor.

ATP Tenis Toprak Kortta: Lyon Açık 2019

Toprak kort, çok sık rastladığımız bir zemin türü değil. Bu türdeki turnuvalar da haliyle özel oluyor. Şahin gözünün kullanılmadığı, daha doğrusu ihtiyaç duyulmadığı turnuvalardan olan toprak kortlu organizasyonlarda topun bıraktığı iz daha gerçekçi ve güvenilir bulunuyor. 4 büyük tenis turnuvasından olan Roland Garros da bu özelliğiyle öne çıkıyor.

İşte bu Grand Slam öncesinde Fransa’da ATP için ısınma turu niteliğinde diyebileceğimiz bir turnuva şu sıralarda devam ediyor: Lyon Açık 2019.

Elbette Lyon Açık 2019, Roland Garros öncesine denk geldiğinden, Nadal, Djokovic, Federer gibi isimler sakatlık riskini göze almazken, Zverev, Tsonga, Shapovalov ve Bautista Agut gibi genç veya yükselişe geçmek isteyen tenisçiler için Lyon Açık 2019 bir fırsat oluyor.

Turnuvada sona yaklaşılırken, yarı finalde eşleşmeler belli oldu. Basilashvili – Auger Aliassime ve Paire – Fritz arasında geçecek yarı final mücadelesinden kazananlar 25 Mayıs Cumartesi günü finalde şampiyonluk için yarışacak. Şampiyonu ben bilirim diyenler için Youwin tek tık uzakta olacak.

WTA Tenis Roland Garros Öncesi Ter Atıyor!

WTA serisinde de Fransa’da nöbet başladı. Strasbourg Açık 2019 turnuvasında yıldız isimler, tıpkı ATP kategorisindeki tenisçiler gibi risk istemezken, bazı tanıdık simalar turnuvada ter döküyor. Sabalenka, Garcia, Yastresmka gibi isimler Strasbourg Açık 2019 turnuvasını tercih ederken, ülkemizin temsilcisi olan Çağla Büyükakçay ise Nürnberg Açık 2019 turnuvasındaydı. Maalesef Çağla Büyükakçay ilk turda Andrea Petkovic’e karşı kaybetti.

Roland Garros 2019 için Son 3!

Yılın ikinci Grand Slam turnuvası olan Roland Garros 2019 turnuvası 26 Mayıs Pazar günü start alıyor. Turnuvaya ait bilgiye daha önceki haberimizden, turnuvayla ilgili tahmin seçeneklerine ise Youwin giriş adresinden ulaşabilirsiniz.