Kadınlar Tenis 2019 Eylül Dünya Sıralaması, Erkekler Tenis 2019 Eylül Dünya Sıralaması. Tenis 2019 haberler, son gelişmeler, dünya sıralaması Eylül 2019

Teniste Son Durum: ATP ve WTA 2019 Dünya Sıralaması!

Tenis dünyasında heyecan bitmiyor. Yıl boyunca tenis maratonu Youwin giriş adresinde takip edildi. Yılın son aylarına geldiğimiz şu günlerde ise teniste son durumu sizlerle yazımızda paylaşıyoruz.

WTA Teniste 2019 Son Durumu

WTA tenis yani kadınlar tenis kategorisinde göze en çok çarpan konu bu sene de aynıydı. 2019 yılında halen net olarak kendini gösteren bir kadın tenisçi ortaya çıkmadı. Turnuvadan turnuvaya değişen şampiyonlar ve parlayan isimlerle beraber gençlerde de durum pek iç açıcı gözükmüyor. Her ne kadar yeni yıldız adayları ortaya çıksa da ya bir anda kayboluyorlar ya da henüz parlamaları için çok erken.

Farklı kort zeminlerinde başarılı olan isimlerin yanında bir de kendini kanıtlamış olmasına karşın halen yarı final ve final aşamalarında duygularına yenik düşen tenisçileri görüyoruz. Buna en büyük örnek de Serena Williams. Bu yıl da Amerika Açık 2019 WTA tenis turnuvasında tezimizi kanıtlamış oldu. Bu durumun avantajlı tarafı ise yeni isimlerin ön plana çıkıyor olması ancak burada da handikap daha önce bahsettiğimiz gibi onların da bir görünüp bir kaybolmaları. Tüm bu karmaşa içerisinde kazanılan kupalar ve puanlar WTA tenis dünya sıralamasında ilk 10’da son durumu ne hale getirmiş bir bakalım.

Kadınlar Tenis 2019 Eylül Dünya Sıralaması

 1. Ashleigh Barty
 2. Karolina Pliskova
 3. Elina Svitolina
 4. Naomi Osaka
 5. Bianca Andreescu
 6. Simona Halep
 7. Petra Kvitova
 8. Kiki Bertens
 9. Serena Williams
 10. Belinda Bencic

ATP Teniste 2019 Son Durum

Erkekler tenis turnuvası ATP kategorisine geçtiğimizde ise halen 3 önemli isimle karşılaşıyoruz. Tabiri caizse 3 büyükler olarak adlandırabileceğimiz Novak Djokovi., Rafael Nadal ve Roger Federer arasında el değiştiren liderlik, puan farkına bakıldığında ise Djokoviç – Nadal arsında çok daha çekişmeli geçiyor. Gençler tarafında ise durum biraz karmaşık. Oldukça fazla umut bağlanan Alexander Zverev ve Stefanos Tsitsipas ikilisi son dönemde beklenen başarıyı gösteremiyorlar. Henüz 2019 tenis sezonu bitmiş değil elbet ancak bu gençlerin daha fazla konsantre olmaya ihtiyaçları olduğu kesin. Diğer taraftan eski günlerini arayan isimlerle birlikte yıllardır üst sıraların hayalini kuran başarılı tenisçilerin bu durumu hayalden öteye geçirememeleri ilk 3 sırada uzun zamandır aynı isimlerin kalmalarına sebep oluyor. Şimdi de ATP tenis dünya sıralamasında ilk 10’da son duruma bakıyoruz.

Erkekler Tenis 2019 Eylül Dünya Sıralaması

 1. Novak Djokoviç
 2. Rafael Nadal
 3. Roger Federer
 4. Daniil Medvedev
 5. Dominic Thiem
 6. Alexander Zverev
 7. Stefanos Tsitsipas
 8. Kei Nishikori
 9. Karen Khachanov
 10. Roberto Bautista Agut

Erkeler teniste bir diğer deyişle ATP kategorisinde umut ışığı biraz daha fazla gözükse de kadınlar yani WTA kategorisinde de gençlerin aktif olmasıyla durum değişebilir. 2019 tenis takvimi henüz bitmedi ve nelerin değişeceğini bilemeyiz. Teniste son durumu takip etmek için Youwin sizlerle olmaya devam edecek.