Japonya’da düzenlenen Rakuten 2019 Açık tenis turnuvasında heyecan Youwin giriş adresinde yaşanıyor. Rakuten 2019 ATP tenis turnuvasının tüm detayları

ATP Tenis Japonya’da: Rakuten Japonya Açık 2019 Tenis Turnuvası!

Grand Slam tenis turnuvaları bitmiş olsa da tenis heyecanı tam gaz devam ediyor. Japonya’da düzenlenen Rakuten 2019 Açık tenis turnuvasında heyecan Youwin giriş adresinde yaşanıyor. Rakuten 2019 ATP tenis turnuvasının tüm detayları ise yazımızda yer alıyor.

Rakuten 2019 ATP Tenis Turnuvası Hakkında

Rakuten 2019 tenis turnuvası, Japonya’nın başkenti olan Tokyo kentinde düzenleniyor . Bu yıl 30 Eylül – 6 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan Rakuten 2019 tenis organizasyonu yeni bir turnuva değil. Neredeyse yarım asırlık geçmişi olan Rakuten tenis turnuvası bu yıl 46. kez organize ediliyor. İlk kez 1973 yılında 8-14 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Rakuten ATP tenis turnuvası Grand Prix B kategorisinde başladı. ATP kategorisindeki ilk şampiyonu da Ken Rosewall olmuştu. Rosewall aynı turnuvada çiftlerde de Mal Anderson ile birlikte kupaya uzanmıştı. Geçtiğimiz yıla geldiğimizde Rakuten 2018 ATP tenis turnuvası şampiyonu olarak Daniil Medvedev çıkıyor karşımıza.

Bu yıl ise Rakuten tenis turnuvasında şampiyon olmak çok kazandıracak. 1973 yılındaki ilk Rakuten ATP tenis organizasyonunda verilen 60.000$ değerindeki ödül 2019 Rakuten tenis turnuvasında tam 1.895.290$ değerinde!

Rakuten 2019 ATP Tenis Turnuvası Analizi

Rakuten ATP tenis turnuvasının tüm maçları sert zeminli kortlarda oynanıyor. Teklerde 32 tenisçi ile çiftlerde 16 ekibin yer aldığı organizasyonda dağıtılacak toplam ödül miktarı 2.046.290$.

Turnuvaya dahil olan isimlere baktığımızda oldukça değerli tenisçilere rastlıyoruz. Novak Djokoviç, Hubert Hurkacz, Lucas Pouille, David Goffin, Denis Shapovalov, Marin Cilic, Taylor Fritz, Reilly Opelka, Gilles Simon, Benoit Paire, Alex de Minaur, John Millman ve Borna Coric ilk anda dikkati çeken katılımcılardan.

Sert zeminlerde oldukça başarılı bir oyun sergileyen Djokoviç şampiyonluğun en büyük adayı. Borna Coric, Alex de Minaur ve David Goffin ise turnuvada Djokoviç’i zorlayacak en önemli isimlerden. Ev sahibi konumunda bulunan Yosihito Nishikoa, Yuchi Sugita ve Yasutaka Uchiyama ise turnuvada başarılı olurlarsa sürpriz olarak nitelendirilecek tenisçilerden.

Rakuten 2019 ATP tenis turnuvasının oldukça heyecanlı geçeceği kesin. Turnuvaya dair tüm detaylar ve maç sonuçlarına ulaşmanın en kolay yolu ise yine Youwin.