Bu haftanın tenis organizasyonu olan Oracle Challanger Serisi WTA tenis turnuvası başlıyor. Oracle Challanger tenis turnuvası detayları

WTA Teniste Sona Doğru: Oracle Challanger 2019 Tenis Turnuvası!

WTA teniste yılın sondan 3. turnuvasına geldi sıra. Amerika Birleşik Devletleri’nde, yavaş yavaş WTA sezonunu kapatırken tenis heyecanı Youwin giriş adresi  ile yaşanmaya devam ediyor. Bu haftanın tenis organizasyonu olan Oracle Challanger Serisi WTA tenis turnuvasının detayları için yazımıza geçelim.

Oracle Challanger WTA Tenis Turnuvası Hakkında

Oracle Challanger tenis turnuvası bu yıl ilk kez düzenlenecek. Devam edip klasikleşen bir organizasyon olur mu bilinmez. İlk turnuvanın heyecanlı geçmesi durumunda bir ihtimal turnuvadan beklentiler yükselebilir ancak bunu konuşmak için şu an erken bir zaman. ABD’nin New Haven şehrinde düzenlenecek ve 10 – 17 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek olan Oracle Challanger WTA tenis turnuvasında maçlar sert zeminli kortlarda oynanacak. WTA 125K kategorisinde yer alan organizasyonda dağıtılacak toplam para ödülü ise 162.480$ değerinde.

Oracle Challanger WTA Tenis Turnuvasında Kimler Var?

Henüz ilk kez gerçekleşecek olan tenis turnuvada tanıdık isimlere de rastlıyoruz. Danielle Collins, Taylor Townsend Katarina Zavatska, Elitsa Kostova ve Varvara Lepchenko gibi isimlerle genç yetenekler ve istediği performansa ulaşamamış olan tenisçiler için bulunmaz fırsat olan turnuvada gönüllerden geçen gençlerin başarılı olması. Özellikle ilk etapta bir nevi antrenman niteliği taşıyacak olan WTA tenis turnuvası genç şampiyonlar çıkararak onlara hem kariyer hem de motivasyon depolatabilir.

Bu kadar gençlerin başarılı olması dileğinden ve ihtimalinden bahsettikten sonra gelelim şampiyonluk tahminlerine. Elbette gençlerin önünde aşması gereken önemli engeller var. Favori konumundaki iki isim Danielle Collins – Taylor Townsend. Finale beklentisi elbette bu yönde. Bununla beraber bu ikili hariç turnuvaya ev sahibi konumunda katılan 19 Amerikalı tenisçi daha bulunuyor ve onlardan bir sürpriz gelebilir.

İlk kez gerçekleşecek olan Oracle Challanger WTA tenis turnuvasının nasıl geçeceği merak konusuyken WTA tenisin tüm heyecanı Youwin ile yaşanmaya devam edecek. Tenis turnuvalarında 2019 yılı için geri sayım başlarken Spor analizi Tenis sayfasından en güncel turnuva analizlerini kaçırmayın.